W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele duchowieństwa, Służby Zdrowia i chorych.
'Ustanowienie Światowego Dnia Chorego miało poszerzyć grono zatroskanych o chorego” – mówił ks. bp Stefan Regmunt, Przewodniczący Zespołu KEP ds. Służby Zdrowia i Chorych. Duchowny przypomniał, że nie tylko rodzina powinna pomagać chorym w przeżywaniu ich cierpienia, ale także wspólnoty parafialne, zakony, wolontariusze.
Prof. Małgorzata Krajnik, prezes Polskiego Towarzystwa Opieki Duchowej w Medycynie powiedziała, że ludzie chorzy noszą w sobie nie tylko pragnienie uleczenia, ale także przeżywania po chrześcijańsku swojego życia. 'Wprowadzenie wysokiej jakości opieki duchowej do systemu opieki zdrowotnej w Polsce to wymóg współczesnej medycyny” – zaznaczyła prof. Krajnik.
W spotkaniu wziął także udział dr Stanisław Zamecki - chirurg, kierownik bloku operacyjnego w Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim w Warszawie, który mówił o konieczności podmiotowego traktowania każdego pacjenta. Doktor wskazał także na ważną misję, jaką mają do spełnienia pacjenci.
Światowy Dzień Chorego ustanowił św. Jan Paweł II w 1992 roku. W tym roku z okazji XXV-lecia obchodów tego dnia Poczta Polska wyemitowała okolicznościowy znaczek.
Napisz komentarz
Komentarze