Gościem konferencji był specjalista w dziedzinie szczepień – dr med. Paweł Grzesiowski z Poradni Konsultacyjnej Szczepień w Warszawie Centrum Medycyny Zapobiegawczej i Rehabilitacji.
Cel, jaki wyznaczyli sobie organizatorzy, to popularyzacja szczepień ochronnych – powiedział Krzysztof Rusztyn, Dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego UM Zamość:
Temat szczepień budzi obecnie kontrowersje, zwłaszcza wśród młodych rodziców, którzy poznają różne opinie na ten temat. Jednak specjalista w tym zakresie, dr med. Paweł Grzesiowski zachęca, by trzymać się faktów medycznych, przemawiających na korzyść szczepień ochronnych, a nie tylko opinii krążących w Internecie:
Doktor Paweł Grzesiowski powiedział, jak przygotować się do szczepienia dziecka i na co zwrócić uwagę już po nim:
Powracający temat to szczepienia przeciw wirusowi HPV. Na terenie miasta i powiatu zamojskiego realizowany jest program szczepień ochronnych przeciw temu wirusowi– podkreślił Krzysztof Rusztyn:
Krzysztof Rysztyn zapewnił, że pieniędzy na ten cel na pewno nie zabraknie:
Problematyka szczepień nie jest obca młodym ludziom, choć oni sami przyznają, że chcieliby mieć jeszcze szerszą wiedzę na ten temat. Zwłaszcza jest to ważne dla młodych kobiet. Zainteresowane szczepieniami przeciw wirusowi HPV są zwłaszcza te osoby, które miały lub mają kontakt z chorobami nowotworowymi w rodzinie:
W Polsce obowiązkowe szczepienia obejmują takie choroby jak m.in.: wirusowe zapalenie wątroby typu B, gruźlica, błonica, tężec, krztusiec, odra czy świnka, które są finansowane z budżetu Ministra Zdrowia (bezpłatne).
Decyzja o dodatkowych szczepieniach ochronnych pozostaje w gestii rodziców i prawnych opiekunów dzieci.
Napisz komentarz
Komentarze