W rozgrywkach wzięło udział prawie stu szachistów, dla których przygotowano atrakcyjne upominki oraz piękne, okazałe puchary. Rozgrywki odbyły się w dwóch salach z podziałem na kategorie dzieci oraz młodzież i osoby dorosłe. Andrzej Czochra, prezes Zamojskiego Klubu Szachowego podkreślił, że patronat honorowy nad turniejem objęły dwie wybitne osobowości szachowe.
W wydarzeniu wzięli udział także reprezentanci innych państw.
Agnieszka Sapkowska-Milewska, która turniej objęła patronatem honorowym nie mogła osobiście uczestniczyć w wydarzeniu ze względu na odległość jaka dzieli ją od Zamościa. Jednak zawodnikom przesłała pozdrowienia z Londynu w formie nagrania.
Agnieszka Sapkowska-Milewska podkreśliła, że Andrzej Czochra jest człowiekiem, którego charakteryzuje wielka pasja do szachów.
Z gry w szachy wynika wiele pozytywnych aspektów.
Na otwarciu turnieju zagościł dyrektor zamojskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Mateusz Ferens, który przyznał, że zawsze będzie wspierał inicjatywny szachowe.
Eugeniusz Magryta, v-ce prezes Zamojskiego Klubu Szachowego mówiąc o szachach wspomniał o ich historii.
Eugeniusz Magryta dodał, że naukę gry w szachy można rozpocząć mając zaledwie kilka lat. Jest to dziedzina sportu jaką można uprawiać do okresu późnej starości.
W rozgrywkach wzięli udział zawodnicy, którzy na zajęcia szachowe uczęszczają do Młodzieżowego Domu Kultury. Trenują dwa razy w tygodniu po półtorej godziny pod okiem Andrzeja Czochry. Jak się rozpoczęła ich przygoda z szachami?
Zawodnicy zachęcają do nauki gry w szachy ponieważ jest to gra integracyjna, którą poleca się każdemu. W szachy można grać z kolegami, rodzicami lub z szachistami w klubie.
Gra w szachy wykorzystywana jest w procesie wychowawczym i edukacyjnym ponieważ wspiera rozwój dziecka na każdym poziomie.
WYNIKI Zamość Chess Cup 2022"
wyniki open: kliknij
wyniki do 8 lat: kliknij
Napisz komentarz
Komentarze