Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Zagrożenia płynące z Halloween

Halloween to zwyczaj odnoszący się do święta zmarłych, obchodzony w wielu krajach świata nocą, 31 października, czyli przed świętowanym w Polsce dniem Wszystkich Świętych. W tradycji anglosaskiej, zwłaszcza amerykańskiej, z której zwyczaj ten przeniknął do Polski, w tym dniu urządza się maskarady, a przebrane w "straszne" kostiumy dzieci proszą sąsiadów o słodycze słynna frazą: "cukierek albo psikus".
Zagrożenia płynące z Halloween

Autor: Źródło: pixabay.com

Rosnąca popularność Halloween w Polsce budzi obawy ludzi Kościoła. Czym jest Halloween na podstawie cytatów ks. Aleksandra Posadzkiego, eksperta od demonologii, informuje ks. prał. Eugeniusz Derdziuk.

POSŁUCHAJ

Ta pogańska tradycja została zawłaszczona przez satanistów, podkreśla ks. Derdziuk.

POSŁUCHAJ

W amerykańskiej tradycji Halloween jest pozornie niewinną zabawą, która niesie za sobą duchowe konsekwencje.

POSŁUCHAJ

Przeciwko Halloween w 2009 roku wypowiedział się papież Benedykt XVI, określając je jako „święto antychrześcijańskie i niebezpieczne”, które „promuje kulturę śmierci” i „popycha nowe pokolenia w kierunku mentalności ezoterycznej, magii, atakuje święte i duchowe wartości przez diabelskie inicjacje za pośrednictwem obrazów okultystycznych”.

Zachęcamy, by zastąpić te niebezpieczne praktyki świętowania Halloween – organizacją korowodów świętych, podczas których dzieci i młodzież przebrani za świętych, na przykład swoich patronów, uczestniczą w balach świętych i czuwaniach modlitewnych.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze