Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama naNOVO

Msza z okazji Dnia Edukacji Narodowej

W XXII Dzień Papieski (16.10) w kościele pw. św. Brata Alberta w Zamościu została odprawiona msza św. z racji Dnia Edukacji Narodowej.
Msza z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Autor: fot. parafia św. Brata Alberta w Zamościu

Wszystkich zgromadzonych gości, kapłanów i nauczycieli przywitał proboszcz parafii ks. Marek Mazurek.

POSŁUCHAJ

Nauczyciele powinni być jak nasz najwyższy nauczyciel, Jezus Chrystus, który nie łamał trzciny nadłamanej. Te słowa skierował do zgromadzonych podczas głoszonej homilii ks. Piotr Brodziak Dyrektor Wydziału Nauki i Wychowania Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Zamościu, diecezjalny duszpasterz nauczycieli oraz diecezjalny koordynator Fundacji „Dzieła Nowego Tysiąclecia”. 

POSŁUCHAJ

Mszy przewodniczył ks. Robert Strus, proboszcz parafii katedralnej oraz diecezjalny konsultant do spraw katechezy, który wspomniał wizytę Papieża Jana Pawła II w Zamościu.

POSŁUCHAJ

Wśród zgromadzonych gości znaleźli się Artur Gontarz, kierownik Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Zamościu, Bogdan Leszczuk- nauczyciel, konsultant LSCDN oraz Anna Maciukiewicz- doradca metodyczny lekcji religii. Tego dnia odbyła się również zbiórka na stypendialny fundusz wspierający zdolną młodzież.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Niech Bóg błogosławi księdzu Pawłowi za często wypowiadane słowa na zakończenie mszy;, módlmy się za tych,którzy prosili Nas o modlitwę,którym modlitwę jesteśmy winni i którzy tej modlitwy teraz bardzo potrzebują . Nie jestem z tej parafii ,ale czasem bywam albo oglądam i bardzo jestem wdzięczna.I księdzu proboszczowi za wrażliwość na chorych.Niech dobry Bóg wynagrodzi.Data dodania komentarza: 20.04.2025, 19:29Źródło komentarza: Wielka Sobota - cisza, która prowadzi do światłaAutor komentarza: DiscoManiakTreść komentarza: Bardzo brakuje mi tej szkoły. Ciepła i przytulna...Data dodania komentarza: 18.04.2025, 21:04Źródło komentarza: Wieczornica w Hucie TarnawackiejAutor komentarza: WJRTreść komentarza: Z okazji ustanowienia Kapłaństwa życzymy wielu łask Bożych i siły Ducha Świętego w posłudze! 🙏 "Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i aby wasz owoc trwał.” Wspólnota w Jego rękuData dodania komentarza: 17.04.2025, 22:35Źródło komentarza: Msza Krzyżma w zamojskiej KatedrzeAutor komentarza: TomaszTreść komentarza: Bardzo piękna i wzruszająca inscenizacja Misterium Męki Pańskiej przygotowane przez Stowarzyszenie Moje NowosiółkiData dodania komentarza: 17.04.2025, 11:14Źródło komentarza: Misterium Męki Pańskiej w TelatynieAutor komentarza: AKTreść komentarza: Gratulacje Angelika !!!!Data dodania komentarza: 15.04.2025, 10:58Źródło komentarza: Biłgoraj. Świąteczny stół w ZSZiOAutor komentarza: MariuszTreść komentarza: Bardzo fajna inicjatywa w tamtym roku skorzystałem tak że i w tym roku tak zrobię.Data dodania komentarza: 14.04.2025, 13:43Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne "ostatniej szansy" 2025. Dzień III