Publiczność mogła przyjrzeć się z bliska występom dzieci i młodzieży. Było barwnie, kolorowo i niezwykle widowiskowo, bo utalentowani sportowcy zaprezentowali: szpagaty, skoki, fiflaki, salta, przewroty oraz inne figury gimnastyczne z wykorzystaniem różnobarwnych szarf i przedmiotów architektury miejskiej. O całość i oprawę muzyczną oraz choreografię pokazów zadbali trenerzy. Goście oprócz występów grup dziecięcych i młodzieżowych prezentujących akrobatykę sportową, taniec w powietrzu na szarfie i parkour, mogli dowiedzieć się wielu ciekawostek o klubie. Galę poprowadzili założyciel i trener klubu Ernest Gdula oraz psycholog Angelika Bednarczyk z Wrocławia.
Podczas Gali Ernest Gdula zdradził, że zamiłowanie do sportu rozpoczęło się jeszcze w szkole.
Wracając do historii powstania klubu należy podkreślić, że KS "Erka" jako stowarzyszenie został założony w lutym 2016 roku. Początkowe treningi odbywały się w Jatutowie i Miączynie, a obecnie prowadzone są na dużej sali gimnastycznej przy ul. Lipskiej 63 w Zamościu, która powstała z myślą o akrobatach. Ernest Gdula wspomniał, że zamysł założenia klubu związany był z wieloma trudami.
Klub Sportowy "Erka" tworzy pięciu trenerów. Podczas Gali mogliśmy dowiedzieć się więcej na temat życiowych pasji trenerów - Ernesta Gduli i Katarzyny Bogus, którzy są parą.
Zgromadzona na sali ZDK publiczność dowiedziała się ,że aby trenować akrobatykę, taniec na szarfie i parkour należy posiadać odpowiednie predyspozycje psychiczne i poczucie rytmu.
Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Zamość.
Oglądając pokazy można śmiało stwierdzić, że organizacja Gali została dopięta na ostatni guzik. Jak wyglądały przygotowania od strony kulis powiedział prezes klubu.
Narzeczoną Ernesta Gduli jest trenerka Katarzyna Bogus. Połączyła ich nie tylko miłość, ale również wspólna pasja do sportu.
Zajęcia prowadzi wykwalifikowana kadra, którą tworzy pięciu trenerów.
Obecnie zawodnicy przygotowują się do Mistrzostw Polski juniorów, które odbędą się 15 października na Śląsku.
Zajęcia sportowe wśród dzieci i młodzieży cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Czy znajdą się wolne miejsca dla osób chętnych, którzy chcieliby nauczyć się figur akrobatycznych w powietrzu?
Należy dodać, że klub zakupił pompowaną ścieżkę za 18 tys., złotych, która służy głównie akrobatom do wykonywania salt i figur w powietrzu. Trenerzy jednak nieustannie dążą do tego, by zawodnicy mogli spełniać swoje sportowe marzenia na jeszcze nowocześniejszym sprzęcie. Jego koszt to 100 tys. złotych. Zbierając środki finansowe na ten cel prowadzona była „Akcja akrobacja”, ale te plany pokrzyżowała wojna na Ukrainie. Osoby, które kochają sport i chcą wesprzeć zbiórkę środków finansowych na zakup ścieżki mogą skontaktować się z trenerami.
Zajęcia z akrobatyki sportowej, tańca w powietrzu na szarfie i parkour odbywają się na dużej sali przy ul. Lipskiej 63 w Zamościu.
Napisz komentarz
Komentarze