Jakub Mazur jako uczestnik programu Młoda Polska oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Hrubieszowie podjęli próbę utworzenia platformy międzypokoleniowej do wspólnych rozmów. Zorganizowali sesje dialogu ,,Dzień dobry pokolenia - stwórzmy dialog". Wszystko w przyjaznej, kawiarnianej atmosferze, z udziałem władz miasta, instytucji kultury, organizacji pozarządowych, przedstawicieli szkół średnich, placówek edukacyjnych, aktywistów oraz gości z różnych rejonów Polski.
Sesja dialogu odbyła się 9 czerwca o godz. 10:00. Tego dnia na sali spotkał się głos 58 osób w różnym wieku i z różnych środowisk. Każdy z uczestników mógł wyrazić swoją opinię w dyskusji na tematy zaproponowane przez młodzież. Przedsięwzięcie miało na celu spotkanie pokoleń, utworzenie twórczej przestrzeni do spotkania ludzi w różnym wieku. Patronat nad wydarzeniem objęła Burmistrz Miasta Hrubieszowa - Marta Majewska.
Było to wydarzenie organizowane na skalę ogólnopolską przez młodego aktywistę z Hrubieszowa oraz samorządową jednostkę kultury - Miejską Bibliotekę Publiczną w Hrubieszowie. Uczestnicy za pomocą metody World Cafè prowadzili dyskusję wokół ważnych, często kontrowersyjnych, ale aktualnych tematów. Dzięki uczestnictwu w wydarzeniu nabyli umiejętność prowadzenia dyskusji.
Sesja dialogu „Dzień dobry pokolenia - stwórzmy dialog” realizowana była w ramach Programu Młoda Polska organizowanym przez Fundację Szkoła Liderów z dotacji programu Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG
Celem wydarzenia było:
- Stworzenie platformy dialogu międzypokoleniowego poprzez organizację przestrzeni do spotkania i wymiany myśli mieszkańców Hrubieszowa.
- Zwiększenie uczestnictwa w sprawach ważnych dla mieszkańców Hrubieszowa bez barier wiekowych, politycznych czy ideowych.
- Stworzenie przestrzeni dla twórczego spotkania ludzi w różnym wieku, zachęcenie uczestników do otwarcia się na dyskusję.
- Podniesienie świadomości uczestników sesji dialogu jaką rolę pełnią mieszkańcy w życiu społecznym miasta.
- Poprawa umiejętności prowadzenia dyskusji publicznym w oparciu o metodę World Café.
Moc, energia, dialog i szacunek do rozmówcy to atuty tego wydarzenia. Uczestnicy uznali, że warto było rozmawiać. Jedna z nich dziękując powiedziała: uświadomiłam sobie kilka rzeczy, kilka mi się poukładało. Już wiem, że będąc aktywistką nie mogę zapominać, by dbać również o siebie…
Napisz komentarz
Komentarze