Jan Kowal „Biłgorajczyk” Jest Dzieckiem Zamojszczyzny, obecnie Ziemi Biłgorajskiej, a jako 13 miesięczne dziecko wywieziony na rękach matki do koncentracyjnego obozu Na Majdanku i do obozów pracy w Rzeszy.
Przed wyjazdem na Śląsk w 1961 r., by studiować na Politechnice ŚL.. na Wydziale Budownictwa i Architektury - mieszkał w Majdanie Nowym, ukończył Szkołę Podstawową w Majdanie Starym, Liceum Ogólnokształcące w Biłgoraju, grał w miejscowej Ładzie o mistrzostwo woj. lubelskiego juniorów jako kapitan i dwa lata w pierwszej drużynie III ligowej wówczas Łady Biłgoraj. Ma na koncie swojego dorobku mnóstwo sukcesów w zakresie publicystyki (500 napisanych felietonów, opublikowanych w Nowej Gazecie Biłgorajskiej, w trybie non profit), Działa również na polu filantropii, różnorodnych darowizn dla Gminy Księżpol, jest niezwykle aktywny społecznie, a także napisał i wydał kilka publikacji książkowych.
Jak sam w rozmowie przyznał, jest zadowolony ze swojego życia i sukcesów, które udało się osiągnąć:
O tym, co zaprezentowali artyści z Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk informowała Dorota Sitek, zastępca kierownika artystycznego:
W programie znalazło się m.in. powitanie gości, laudacja, którą wygłosił prof. dr hab. Jan Mazur UMCS w Lublinie, przemówienia na okoliczność jubileuszu, muzyczne życzenia w wykonaniu Chóru Męskiego „Klucz” z Majdanu Starego oraz oczywiście koncert galowy Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Dodatkowo przygotowano stoiska z regionalnymi potrawami i atrakcje dla dzieci.
Napisz komentarz
Komentarze