Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama HeavenTour - FATIMA

Hrubieszowscy policjanci pomagają obywatelom Ukrainy

W związku z konfliktem na Ukrainie bezustannie do granicy z Polską od strony wschodniej zmierzają dziesiątki tysięcy uchodźców. Docierają oni do przejść granicznych samochodami, na piechotę i pociągami. Po stronie ukraińskiej przed każdym przejściem granicznym, od czwartku (2.02) nieprzerwanie ustawiają się długie kolejki. Niektórzy muszą czekać na granicy nawet ponad dobę.

Autor: Fot. Policja Hrubieszów

Pomoc kobietom oraz matkom z dziećmi udzielana jest głównie na Lubelszczyźnie, gdzie przygraniczne punkty recepcyjne działają w miejscowościach: Dorohusk, Dołhobyczów, Zosin i Hrebenne Natomiast na Podkarpaciu uchodźcy są przyjmowani w miejscowościach: Korczowa, Medyka, Budomierz, Krościenko oraz dodatkowo na dworcu kolejowym PKP w Przemyślu.

Pociągi z uchodźcami z Ukrainy docierają w głąb Polski Hutniczą Trasą Szerokotorową. Uchodźcy docierający do granicy z Polską mogą po odprawie wysiąść w Hrubieszowie lub wybrać podróż w głąb Polski. Wielu uchodźców zatrzymuje się w Hrubieszowie, gdzie w pomoc na drogowych przejęciach granicznych angażują się policjanci z terenu całej Polski.

Bowiem oprócz interwencyjnych działań w sytuacji zagrożenia oraz respektowania prawa, policjanci wykonując swoje czynności służbowe pomagają osobom potrzebującym. Aktualnie takimi osobami są obywatele Ukrainy, którzy znaleźli się bardzo ciężkiej sytuacji bytowej. O pomocy udzielanej przez mundurowych informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie asp. sztab. Edyta Krystkowiak.

POSŁUCHAJ


W pomoc uchodźcom angażują się wszyscy, bo nie tylko dorośli, ale również młodzież.. Asp. sztab. Edyta Krystkowiak informuje, że w Polsce na uchodźców czeka: ciepły posiłek, leki i podstawowe środki higieny osobistej, ale przede wszystkim potrzebna jest pomoc i wsparcie wolontariuszy.

POSŁUCHAJ

Ci, którzy chcieliby wesprzeć osoby potrzebujące mogą to zrobić. Bowiem w punktach recepcyjnych największe zapotrzebowanie jest na: środki higieniczne typu chusteczki nawilżane i pampersy, cieple koce, kubki termiczne i żywność dla małych dzieci. Jednak przede wszystkim brakuje wolontariuszy którzy ciepłym słowem wsparliby uchodźców w potrzebie.

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze