O celach i założeniach imprezy informowała dyrektor GOK w Goraju, Marta Miszczak-Najda:
Tradycje kolędowe w Goraju są kultywowane i przekazywane z pokolenia na pokolenie:
Kolędy mówią nam o narodzeniu Chrystusa i przybliżają historię zbawienia – tłumaczył wikariusz parafii w Goraju, ks. Paweł Krzaczek:
Z „Gorajskim kolędowaniem” jestem związana od dziecka – zaznaczała jedna z solistek, Maria Duma:
Kolędy to nasza tradycja i nie wyobrażam sobie czasu Bożego Narodzenia bez tych melodii – zaznaczała Małgorzata Duma działająca w Stowarzyszeniu Kobiet Aktywnych w Goraju:
W programie imprezy znalazły się różnorodne kolędy, pastorałki i świąteczne utwory w wykonaniu solistów i zespołów z terenu Gminy Goraj. Przed publicznością zaprezentowały się dzieci i młodzież z Dziecięcych Zespołów Wokalnych działających przy GOK w Goraju pod opieką Diany Adamskiej, schola parafialna „Promyczki Św. Bartłomieja” pod przewodnictwem ks. Pawła Krzaczka, a także na scenie zadebiutowała kilkuletnia Dagmara Małek. Oczywiście nie mogło zabraknąć zespołów zrzeszających osoby dorosłe z terenu Gminy Goraj i w tej części wystąpili: Gminna Orkiestra Dęta, Zespół „Hosznianki”, Stowarzyszenie Biała Łada, Koła Gospodyń Wiejskich z Goraja, z Zastawia i z Zagród, a także Stowarzyszenie Kobiet Goraja – Kobieta Aktywna. Wystąpiły również solistki: Jadwiga Skoczylas, Janina Pydo i Grażyna Dolińska.
Wydarzenie zostało zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Goraju i burmistrza Goraja.
Napisz komentarz
Komentarze