O tym, co organizatorzy biorą pod uwagę, wybierając motyw przewodni takich konferencji mówi Maria Sakowicz, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zamościu.
Pierwszą prelegentką była dr hab. Magdalena Arczewska z Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego, która wygłosiła wykład na temat „Dobra dziecka w perspektywie przedstawicieli zawodów pomocowych”.
„Wpływ krzywdzenia emocjonalnego na rozwój i funkcjonowanie dziecka” to kolejny temat poruszony na dzisiejszej konferencji przez dr Teresę Jadczak-Szumiło, psychologa i pedagoga.
Zapytaliśmy też Annę Koss-Ważny, kierownika zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej Wykonujący Orzeczenia w Sprawach Rodzinnych i Nieletnich w Sądzie Rejonowym w Zamościu, jak w praktyce dobro dziecka realizowane jest przez kuratorów.
Głównym celem tej konferencji było przede wszystkim podniesienie wzrostu wiedzy i umiejętności w zakresie pomocy i troski o dobro dziecka, a także pobudzenie uważności na krzywdę dzieci tak, by w porę przyjść im z pomocą.
Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Zamość.
Napisz komentarz
Komentarze