Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama naNOVO

Modlitwa za zmarłych w listopadzie

To właśnie modlitwa jest najlepszym wyrazem naszej pamięci o tych, którzy odeszli.
Modlitwa za zmarłych w listopadzie

Autor: fot. pixabay.com

Za nami Uroczystość  Wszystkich Świętych i wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tych dniach odwiedzaliśmy groby naszych bliskich zmarłych, zapalaliśmy znicze, stawialiśmy kwiaty Przez cały miesiąc listopad w naszych kościołach ofiarowywana będzie modlitwa wypominkowa za zmarłych.

To właśnie modlitwa jest najlepszym wyrazem naszej pamięci - mówi  ks. Rafał Kowalczuk, wicedyrektor Katolickiego Radia Zamość i wikariusz parafii Złojec.

POSŁUCHAJ

Kościół szczególnie w listopadzie chce nas uwrażliwić na pamięć o duszach przebywających w czyśćcu. Daje nam do tego konkretne narzędzia, m.in. dar odpustu zupełnego – dodaje ks. Rafał Muda, prefekt Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej w Lublinie.

POSŁUCHAJ

Ks. Rafał Kowalczuk przypomina, że modlitwa za zmarłych przynosi korzyści także dla nas.

POSŁUCHAJ

Dodajmy, że w tym roku, ze względu na przedłużającą się pandemię, odpust zupełny za zmarłych będzie można uzyskać nie tylko w oktawie uroczystości Wszystkich Świętych, ale w dowolnych 8 dniach listopada. Dekret w tej sprawie ogłosiła penitencjaria apostolska.

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Niech Bóg błogosławi księdzu Pawłowi za często wypowiadane słowa na zakończenie mszy;, módlmy się za tych,którzy prosili Nas o modlitwę,którym modlitwę jesteśmy winni i którzy tej modlitwy teraz bardzo potrzebują . Nie jestem z tej parafii ,ale czasem bywam albo oglądam i bardzo jestem wdzięczna.I księdzu proboszczowi za wrażliwość na chorych.Niech dobry Bóg wynagrodzi.Data dodania komentarza: 20.04.2025, 19:29Źródło komentarza: Wielka Sobota - cisza, która prowadzi do światłaAutor komentarza: DiscoManiakTreść komentarza: Bardzo brakuje mi tej szkoły. Ciepła i przytulna...Data dodania komentarza: 18.04.2025, 21:04Źródło komentarza: Wieczornica w Hucie TarnawackiejAutor komentarza: WJRTreść komentarza: Z okazji ustanowienia Kapłaństwa życzymy wielu łask Bożych i siły Ducha Świętego w posłudze! 🙏 "Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i aby wasz owoc trwał.” Wspólnota w Jego rękuData dodania komentarza: 17.04.2025, 22:35Źródło komentarza: Msza Krzyżma w zamojskiej KatedrzeAutor komentarza: TomaszTreść komentarza: Bardzo piękna i wzruszająca inscenizacja Misterium Męki Pańskiej przygotowane przez Stowarzyszenie Moje NowosiółkiData dodania komentarza: 17.04.2025, 11:14Źródło komentarza: Misterium Męki Pańskiej w TelatynieAutor komentarza: AKTreść komentarza: Gratulacje Angelika !!!!Data dodania komentarza: 15.04.2025, 10:58Źródło komentarza: Biłgoraj. Świąteczny stół w ZSZiOAutor komentarza: MariuszTreść komentarza: Bardzo fajna inicjatywa w tamtym roku skorzystałem tak że i w tym roku tak zrobię.Data dodania komentarza: 14.04.2025, 13:43Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne "ostatniej szansy" 2025. Dzień III