Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama naNOVO

‘O Księżyc Twardowskiego’ w Biszczy

Już po raz XV w Biszczy odbył się Przegląd Poezji Recytowanej i Śpiewanej Osób Niepełnosprawnych ‘O Księżyc Twardowskiego’. Przegląd organizowany jest przez biszczański Warsztat Terapii Zajęciowej będący jednostką organizacyjną Fundacji na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Potrzebujących Pomocy ‘Otwórzmy swoje Serca’ w Zamościu.
‘O Księżyc Twardowskiego’ w Biszczy

Prezes WTZ w Biszczy, Teresa Irena Jaskulska podkreślała, iż we współczesnym świecie mocno zmienił się sposób postrzegania osób niepełnosprawnych:

POSŁUCHAJ

Wydarzenie rozpoczęło się od Mszy św. sprawowanej przez ordynariusza diecezji zamojsko-lubaczowskiej biskupa Mariana Rojka, który w rozmowie wyraził słowa uznania dla rodziców osób niepełnosprawnych i wszystkich organizacji, które takimi osobami się zajmują i je wspierają na drodze do samodzielności:

POSŁUCHAJ

Wszystkie działania zmierzające do pokazania talentów i wartości osób niepełnosprawnych są niezwykle ważne dla całego naszego społeczeństwa – tłumaczył wicewojewoda lubelski Bolesław Gzik:

POSŁUCHAJ

Tradycyjnie już z mini recitalem wystąpił lider „Budki Suflera” Krzysztof Cugowski. W rozmowie podkreślał, iż przyjeżdża do Biszczy co roku, gdyż docenia zaangażowanie i wkład pracy uczestników i organizatorów wydarzenia:

POSŁUCHAJ

W tegorocznej edycji wzięli udział przedstawiciele kilkudziesięciu placówek z województwa lubelskiego, zajmującymi się osobami niepełnosprawnymi, przyjechali również mieszkańcy Ukrainy. W trakcie przeglądu wręczono także Odznaki Honorowe "Primus in Agendo" czyli "Pierwszy w działaniu", przyznane przez ministra pracy i polityki społecznej, listy gratulacyjne od marszałków Sejmu i Senatu oraz podziękowania od organizatorów wydarzenia. Spotkanie zakończyło się wręczeniem upominków i wspólnym poczęstunkiem.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Niech Bóg błogosławi księdzu Pawłowi za często wypowiadane słowa na zakończenie mszy;, módlmy się za tych,którzy prosili Nas o modlitwę,którym modlitwę jesteśmy winni i którzy tej modlitwy teraz bardzo potrzebują . Nie jestem z tej parafii ,ale czasem bywam albo oglądam i bardzo jestem wdzięczna.I księdzu proboszczowi za wrażliwość na chorych.Niech dobry Bóg wynagrodzi.Data dodania komentarza: 20.04.2025, 19:29Źródło komentarza: Wielka Sobota - cisza, która prowadzi do światłaAutor komentarza: DiscoManiakTreść komentarza: Bardzo brakuje mi tej szkoły. Ciepła i przytulna...Data dodania komentarza: 18.04.2025, 21:04Źródło komentarza: Wieczornica w Hucie TarnawackiejAutor komentarza: WJRTreść komentarza: Z okazji ustanowienia Kapłaństwa życzymy wielu łask Bożych i siły Ducha Świętego w posłudze! 🙏 "Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i aby wasz owoc trwał.” Wspólnota w Jego rękuData dodania komentarza: 17.04.2025, 22:35Źródło komentarza: Msza Krzyżma w zamojskiej KatedrzeAutor komentarza: TomaszTreść komentarza: Bardzo piękna i wzruszająca inscenizacja Misterium Męki Pańskiej przygotowane przez Stowarzyszenie Moje NowosiółkiData dodania komentarza: 17.04.2025, 11:14Źródło komentarza: Misterium Męki Pańskiej w TelatynieAutor komentarza: AKTreść komentarza: Gratulacje Angelika !!!!Data dodania komentarza: 15.04.2025, 10:58Źródło komentarza: Biłgoraj. Świąteczny stół w ZSZiOAutor komentarza: MariuszTreść komentarza: Bardzo fajna inicjatywa w tamtym roku skorzystałem tak że i w tym roku tak zrobię.Data dodania komentarza: 14.04.2025, 13:43Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne "ostatniej szansy" 2025. Dzień III