Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 24 listopada 2024 01:02
Reklama Bricomarché

Policja podsumowała sezon wakacyjny. W naszym województwie utonęło 11 osób

Za nami okres wakacji spędzony przez miliony Polaków nad wodą i terenach przywodnych oraz na basenach. Jak co roku nad bezpieczeństwem sympatyków wody czuwała m.in. Policja i ratownicy WOPR. Pomimo dużego zaangażowania różnego rodzaju służb, również w bieżącym roku doszło do tragicznych utonięć.
Policja podsumowała sezon wakacyjny. W naszym województwie utonęło 11 osób

W okresie minionych wakacji, czyli od 26 czerwca do dnia 31 sierpnia w Polsce odnotowano 167 utonięć osób. Porównując statystyki minionych lat odnotowano o 43 osoby mniej niż w sezonie wakacyjnym 2020 roku i o 36 mniej niż w roku 2019. Jeszcze przed rozpoczęciem wakacji w ramach akcji „Kreci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjanci odwiedzali szkoły, gdzie uświadamiali uczniów jak bezpiecznie spędzić okres wakacyjny. O profilaktycznych i edukacyjnych działaniach adresowanych do młodzieży szkolnej informuje oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu st. asp. Dorota Krukowska – Bubiło.



POSŁUCHAJ


Policjanci w czasie wakacji odwiedzili młodzież przebywającą na obozach i koloniach, gdzie odbyły się pogadanki na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zagrożeniach wynikających ze spożywania narkotyków i innych substancji.

POSŁUCHAJ


Policjanci w czasie wakacji odwiedzili także obozy harcerskie i festyny plenerowe.
POSŁUCHAJ

Podsumowując wakacje w naszym regionie, warto podkreślić, że policjanci z zamojskiej komendy wspierali działania Rejonowego WOPR w Zamościu m.in. w Krasnobrodzie i Nieliszu.

POSŁUCHAJ

W czasie tegorocznych wakacji w Polsce utonęło 167 osób. W wodach na terenie naszego województwa utonęło 11 osób. To o 3 ofiary wody mniej niż w roku ubiegłym (14). Niestety w tegorocznej statystyce utonięć było jedno dziecko. Warto podkreślić, że na terenie powiatu zamojskiego w Krasnobrodzie poza wyznaczonym obszarem do kąpania utonęła kobieta, mieszkanka Warszawy.

POSŁUCHAJ


Reasumując, najczęściej do wypadków utonięć dochodziło w: jeziorach (46), rzekach (29) i stawach (27). Ich głównymi przyczynami są niezmiennie: brawura, brak wyobraźni, ostrożności i niestety także alkohol. Biorąc pod uwagę statystyki policyjne okazuje się, że najczęściej do wypadków utonięć dochodziło w weekendy (79 osób), a biorąc pod uwagę pory dnia były to popołudnia i wieczory (77 osób). Na podstawie czynności wykonanych przez Policję na miejscu zdarzenia stwierdzono, iż alkohol jako przyczyna utonięcia osób występował w 14-tu przypadkach. Najliczniejszą grupą wśród ofiar utonięć stanowili mężczyźni (149). Pozostałe przypadki utonięć to kobiety (10) oraz dzieci (8).


 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze