Obowiązujące zasady korzystania z tych urządzeń w ruchu drogowym są ściśle określone przez przepisy w ustawie – Prawo o ruchu drogowym. Wiemy czym jest najpopularniejsza wśród młodzieży hulajnoga elektryczna, jednak często zastanawiamy się czym są zdefiniowane w przepisach urządzenia transportu osobistego. Odpowiedz jest prosta, bo należą do nich deskorolki elektryczne. Ich użytkownicy mogą poruszać się na nich wg. ściśle określonych zasad, o czym informuje oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu st. asp. Dorota Krukowska – Bubiło.
Z jakich dróg mogą korzystać użytkownicy urządzeń transportu osobistego?
St. asp. Dorota Krukowska – Bubiło przypomina, ze podobnie jak w przypadku hulajnóg, użytkownicy urządzeń transportu osobistego muszą zawsze ustąpić pierwszeństwa pieszym.
Do kolejnej grupy, które stanowią urządzenia wspomagające ruch należą osoby, które lubią aktywność fizyczną i korzystają z narzędzi, które napędzane są siłą własnych mięśni. Należą do nich rolki, wrotki, deskorolki oraz hulajnogi , ale bez napędu elektrycznego. Z jakich dróg mogą korzystać użytkownicy tego sprzętu informuje st. asp. Dorota Krukowska – Bubiło.
Użytkownicy zarówno hulajnóg elektrycznych, urządzeń transportu osobistego oraz urządzeń wspomagających ruch muszą pamiętać o zasadzie, że korzystając z chodnika czy drogi pierwszeństwo zawsze ma pieszy.
Napisz komentarz
Komentarze