Organizacja warsztatów została dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Patronat honorowy objął Kurator Oświaty w Lublinie.
Ideą w/w imprezy było przygotowanie nauczycieli do prowadzenia zajęć terenowych zarówno na terenie Parku jak i w najbliższym sąsiedztwie szkoły. Zarówno część kameralną jak i terenową przeprowadził Andrzej Biderman – edukator, praktyk reprezentujący Fundację Edukacji Naturalnej z Warszawy, który jest również autorem pakietu scenariuszy „Bioróżnorodność wokół nas”.
Bezpośredni kontakt z naturą, praca w małych grupach, współpraca z pracownikami RPN, sprawiły, że uczestnicy mieli możliwość podniesienia swoich umiejętności kształtowania kultury przyrodniczej, zapoznania się z uwarunkowaniami przyrodniczo – krajobrazowymi ścieżek poznawczych oraz z bazą edukacyjną i turystyczną RPN.
W imprezie udział wzięło 40 osób z 27 placówek edukacyjnych oraz z instytucji zajmujących się edukacją ekologiczną z woj. lubelskiego.
Realizacja w/w przedsięwzięcia była doskonałym przykładem prowadzenia aktywnej edukacji ekologicznej na różnych poziomach nauczania oraz poszerzenia wiedzy na temat bogactwa przyrodniczego naszej ojczyzny. Współpraca z wszystkimi parterami nadała odpowiednią rangę oraz wpłynęła na promocję Roztocza jak i całej Lubelszczyzny.
Roztoczański Park Narodowy pragnie podziękować wszystkim uczestnikom warsztatów za aktywny udział, wymianę spostrzeżeń, zaangażowanie oraz przychylność i wsparcie na polu edukacji przyrodniczej. Podziękowania kierowane są także do pracowników RPN
za przekazaną wiedzę na temat przyrody, życzliwość oraz wzajemna pomoc.
Napisz komentarz
Komentarze