Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Zmodernizowana zamojska porodówka

Skok w nowoczesność i inna jakość porodów oraz opieki nad ciężarnymi

– tak powiedział o zmodernizowanym Oddziale Ginekologiczno – Położniczym dyrektor Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. papieża Jana Pawła II w Zamościu Andrzej Mielcarek.

POSŁUCHAJ

Zmodernizowano także Oddział Urologiczny. Proces ten jest również związany z dostosowaniem działalności do potrzeb pacjentów, poprzez zarządzanie stanem łóżek szpitalnych. Dlatego, w wyniku przeprowadzonej analizy, zmniejszona została powierzchnia zajmowana przez Oddział Ginekologiczno-Położniczy z Patologią Ciąży, a w to miejsce został przeniesiony Oddział Urologiczny. Tym samym nie zmieni się stan łóżek w szpitalu. Jednak tej zmiany mogliśmy dokonać, ponieważ liczba porodów się diametralnie zmniejszyła – podkreślił Marek Lipiec, dyrektor ds. lecznictwa.

POSŁUCHAJ

Zdobycie już po raz 6 z rzędu Certyfikatu Akredytacyjnego jest bardzo ważnym wydarzeniem dla szpitala, ponieważ jest on placówką, w której zarządzanie jakością jest traktowane jako integralny element składowy procesu zarządzania. Piątkowe uroczystości w szpitalu rozpoczęły się już tradycyjnie, mszą św. w kaplicy szpitalnej. Potem Certyfikat Akredytacyjny wręczył dyrekcji „papieskiego” Sławomir Sosnowski, marszałek województwa lubelskiego, następnie odbyło się poświęcenie zmodernizowanych oddziałów.

 

POSŁUCHAJ

Podczas uroczystości nie zabrakło też mikołajkowego akcentu. Wszyscy zgromadzeni otrzymali słodki upominek od szpitalnego Mikołaja.
Inwestycja modernizacji oddziałów mogła zostać zrealizowana dzięki środkom finansowym przekazanym na ten cel przez Samorząd Województwa Lubelskiego. Całość inwestycji kosztowała ok. 3 mln. zł.

Szpital w Zamościu jest jedną z pierwszych placówek medycznych w kraju, która wdrożyła standardy akredytacyjne (od 2001 r.). Ponadto, w bieżącym roku szpital podjął działania w kierunku uczestnictwa w projekcie „Wsparcie podmiotów podstawowej opieki zdrowotnej we wdrażaniu standardów jakości i bezpieczeństwa opieki”. Liderem projektu jest Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia w Krakowie, zaś partnerem jest Stowarzyszenie Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce. Oprócz tego w Szpitalu działa zintegrowany system zarządzania jakością, w skład którego wchodzą inne wdrożone i działające systemy jakościowe.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze