Wszyscy uczestnicy spotkali się przy stadionie sportowym w Krasnobrodzie, a następnie organizatorzy przetransportowali zawodników na poszczególne etapy tras. Poza biegaczami na dystansie 120. km udział wzięli także rowerzyści, a na dystansie 10. km sympatycy marszu z kijami nordic walking. Pierwsi biegacze, którzy mieli do pokonania 120 km wystartowali już o godz. 4.00 nad ranem.
Co najbardziej podobało się podczas biegu, powiedziały zawodniczki z Małopolski.
Po wyczerpującym wysiłku większości zawodników, największą trudność sprawiły schody przy kaplicy Św Rocha w Krasnobrodzie.
Dla innych zawodników pokonanie dystansu było wielką radością, a dlaczego?
W biegu udział wzięli także zawodnicy oraz ich czworonożni przyjaciele. O przygotowaniach do biegu powiedziała biegaczka, która w UltraRoztoczu wzięła udział po raz pierwszy.
Na dystansie 10. km tempo biegu podyktowane było terenem, prowadzącym przez lasy i asfaltowe ścieżki wokół krasnobrodzkiego zalewu.
Na dystansie 120. km rywalizowali także rowerzyści.
Wiosenna majowa edycja UltraRoztocza ze względu na pandemię została przełożona na październik. Bieg podsumował Sławomir Konopka, organizator imprezy i aktywny biegacz oraz prezes fundacji "Na Ratunek".
Zawodnikom z terenu całej Polski najbardziej podobało się piękno otaczającej przyrody, zróżnicowanie terenu, zbiegi, podbiegi oraz to, że każda z tras była inna. Odcinki biegowe były znakomicie oznakowane, a na punktach odżywczych dostępne były napoje i słodkie przekąski. Każdy uczestnik biegu na mecie otrzymał piękny imienny medal oraz napój i obiad. Jak wyglądały przygotowania do biegu pod względem organizacyjnym od kulis?
Za nami IV edycja UltraRoztocza. Jednak biegacze tłumnie zapowiedzieli, że nie zamierzają żegnać się z Roztoczem, bo wrócą na kolejną zimową edycję, która tym razem zorganizowana zostanie w dn. 8-9 01. przyszłego roku w Szczebrzeszynie. Jakie atrakcje czekają na zawodników?
Ze względu na zróżnicowanie terenu w zimowej edycji UltraRoztocza nie będą mogli wziąć udziału rowerzyści , a sami biegacze.
Zimowa edycja adresowana jest zarówno do zawodników, którzy rozpoczynają swoją przygodę z bieganiem, jak również do zaawansowanych biegaczy.
Wiosenna edycja UltraRoztocza odbędzie się w maju w Zwierzyńcu.
Wszystkie osoby lubiące czas spędzać aktywnie na świeżym powietrzu oraz, te które dopiero rozpoczynają swoją biegową przygodę serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w zimowej i wiosennej edycji UltraRoztocza. Aby wziąć udział w wydarzeniu potrzebne są dobre chęci i motywacja oraz sprzęt: wygodne obuwie i ubiór oraz zapas wody. Atmosfera podczas biegu jest niesamowita, a widoki przepiękne. W Roztoczu można się zakochać ze względu na jego piękno, otaczającą przyrodę, zieleń, śpiew ptaków, pagórki i świeży zapach otaczających lasów. Zawodnicy którzy raz wzięli udział w UltraRoztoczu chętnie zapisują się na kolejne biegi, by móc ponownie przeżyć niezapomnianą przygodę w sercu Roztocza.
Rozmowy z biegaczami:
Rodzina z Małopolski wraz z kolegą z Lubaczowa – dystans 10 km.
Małżeństwo ze Śląska - dystans biegowy 10 km.
Zawodniczka z Sitańca koło Zamościa (woj. lubelskie) – bieg z psem „Figo” na dystansie 10 km.
Rowerzysta z Biłgoraja (woj. lubelskie)- UltraRoztocze 120 MTB
Szczegóły o Ultra Roztoczu [kliknij]
Relację z Ultra Roztocza będzie można usłyszeć na naszej antenie w audycji "Rozmowa dnia" w najbliższa środę (07.10) o godz. 8.40 i 15.40. O trasach biegowych, a więc co zawodnikom podobało się najbardziej powiedzą sami biegacze.
Napisz komentarz
Komentarze