Było do dwudniowe wydarzenie, od miesięcy wyczekiwane przez łuczników. W zmaganiach udział wzięli juniorzy młodsi, juniorzy i młodzieżowcy.
Zawodnicy oddali strzały z 60 i 70 metrów.
Konrad Firek dodał, że na MP przyjechała liczna reprezentacja z całej Polski.
Sekcja łucznicza działa w Agrosie od początku istnienia klubu. Jej założycielem był trener Jan Stempel, wychowawca wielu pokoleń doskonałych zawodników. Aktualnie sekcję prowadzi Leszek Stempel, a reprezentanci klubu zdobywają najwyższe trofea rangi kraju i świata.
O przygodzie z łucznictwem powiedziała Julia Oberda reprezentantka Agrosu, która jest utalentowaną zawodniczką, a dowodem na to są zdobyte medale w Pucharze Europy i Mistrzostwach Polski.
Liczne sukcesy ma na koncie także Anna Ferens, która miała szansę reprezentować klub na ubiegłorocznych MŚ.
Jednym z czołowych zawodników jest także Andrzej Neścior, który brał udział w Mistrzostwach Europy i Świata, dzięki czemu zwiedził świat wzdłuż i wszerz.
MP cieszyły się dużym zainteresowaniem ze względu na wstrzymane z powodu pandemii zawody.
Leszek Stempel zdradził, na czym w czasie społecznej izolacji polegały treningi zawodników w warunkach domowych.
Łucznictwo wbrew pozorom jest sportem ogólnorozwojowym, bo wymaga nie tylko użycia siły ,ale przede wszystkim skupienia, uwagi i koncentracji. Zawodnicy sekcji łuczniczej trenują w okresie letnim w otwartej przestrzeni za stadionem, gdzie znajdują się tarcze, a w okresie jesienno – zimowym zajęcia odbywają się na korytarzu hali widowiskowo – sportowej. Łucznictwo jest sportem indywidualnym, dlatego o zajęciach i godzinach trenowania decyduje zawodnik. Treningi odbywają się codziennie w godz. 14.00 -18.00 oraz w soboty w godz. 10.00 -13.00. Zawodnik sam może wybrać sobie w jakich dniach i godzinach chce trenować. Jedynym warunkiem przynależności do klubu jest opłacenie rocznej składki ubezpieczeniowej w wysokości 30 zł. Pomimo pozorów łucznictwo jest emocjonującym sportem, a co zabrać ze sobą na pierwszy trening?
Tym razem zawodnicy także nie zawieli. Na Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS strzelcom udało się wywalczyć drużynowe złoto, a dwa brązowe medale zdobył Andrzej Neścior i Kamila Biczak.
Łucznictwo może uprawiać każdy. Sprzęt sportowy, a więc łuki i strzały zapewnia klub. Wszystkie osoby które chciałby usłyszeć czym jest łucznictwo i na czym polega trenowanie celności do tarczy usłyszycie Państwo na antenie naszego radia w audycji „Rozmowa dnia” w środę (09.09) o godz. 8.40 i 15.40 oraz w „Zapowiedziach sportowych” w piątek (11.09) o godz. 14.20.
Gośćmi tych audycji będą: trener I klasy sportowej sekcji łuczniczej w KS Agros Zamość oraz zawodnicy Agrosu, którzy reprezentowali Zamość na Mistrzostwach Świata. Serdecznie zachęcamy do wysłuchania tych rozmów.
Napisz komentarz
Komentarze