W dniach od 17 do 24 sierpnia Stowarzyszenie "HEureka Generator" zorganizowało wymianę międzynarodową w ramach projektu ph. "I will read you”. Tematem projektu była walka ze stereotypami i uprzedzeniami. Ze względu na panująca pandemię zorganizowana została ona w formie on – line. Realizując projekt młodzież udowodniła przede wszystkim sobie, że można się wspólnie jednoczyć i integrować nawet przez komputer. Warto podkreślić, że w projekcie wzięła udział młodzież nie tylko z Polski, ale także z Ukrainy i wszyscy komunikowali się w języku angielskim. Bowiem warunkiem udziału w projekcie była umiejętność posługiwania się językiem angielskim w stopniu komunikatywnym.
W audycji 'Rozmowa dnia” uczestniczka projektu studentka pedagogiki, Magda Romańska z Zamościa zdradziła w jaki sposób poradziła sobie z nieśmiałością i komunikacją z nieznanymi osobami, których nigdy wcześniej nie widziała, a korzystając z komunikatora na platformie Zoom porozumiewała się w języku angielskim. W rozmowie usłyszymy o jej wrażeniach i czego nauczyła się będąc uczestniczką projektu. Co najważniejsze usłyszymy w jaki sposób najlepiej nauczyć się języka angielskiego i jak przełamać bariery językowe w komunikacji z drugim człowiekiem.
Stowarzyszenie "HEureka Generator" zostało założone w listopadzie 2016 roku przez osoby posiadające wieloletnie doświadczenie w pracy w organizacjach pozarządowych. Stowarzyszenie wspiera osoby wykluczone społecznie poprzez organizację i prowadzenie spotkań zwiększających aktywność społeczną. Andrzej Smyk, prezes Stowarzyszenia "HEureka Generator" w Rozmowie dnia powie o idei Stowarzyszenia oraz skąd wziął pomysł na stworzenie organizacji. Członkowie stowarzyszenia działają na rzecz społeczności lokalnej oraz promują i upowszechniają edukację pozaformalną. Dlatego w rozmowie usłyszymy czym ona jest i kto może zostać członkiem stowarzyszenia. "HEureka Generator" realizując projekty współpracuje ze szkołami w Zamościu, a członkami projektów najczęściej jest młodzież szkolna. Stowarzyszenie umożliwia równe szanse wszystkim, którzy chcą sie czegoś nowego nauczyć, jednocześnie dając innym coś od siebie. Tematyka projektów dotyczy tego czym interesuje się młodzież. Dlatego z inicjatywy młodzieży w dniach od 17 do 24 sierpnia zrealizowany został projekt pn. "I will read you ". Wymiana międzynarodowa odbyła się w języku angielskim, W ramach projektu „Human Library” uczestnicy mogli podzielić się swoimi doświadczeniami na temat stereotypów, które widziane są ich oczami. Własne spostrzeżenia i myśli wyrażali w języku angielskim, dzięki czemu mogli sprawdzić poziom gramatyczny oraz zasób słów języka. Ponadto młodzież nauczyła się wielu umiejętności m.in: obsługiwania nowych programów do edycji i obróbki grafiki i montowania filmów. Dla młodzieży było to duże doświadczenie ponieważ komunikowanie się w języku obcym dało możliwość przełamania lęku przed sobą i kamerą. To nie koniec inicjatyw, bo kolejny projekt dedykowany jest do osób pracujących z młodzieżą, o czym można usłyszeć w rozmowie.
Napisz komentarz
Komentarze