Mistrzostwa Polski LZS zostały zorganizowane na hali sportowej w Zespole Szkół Ponadpodstawowych NR 5 przy ul. Szczebrzeskiej 102 w Zamościu. W zmaganiach zaprezentowało się 250. zawodników, którzy w przyszłości będą mistrzami Polski i Świata.
Ranga Mistrzostw Polski LZS w podnoszeniu ciężarów była bardzo ważna ze względu na możliwość sprawdzenia się. Wśród ciężarowców w szerokim składzie wystąpili zawodnicy z terenu całej Polski.
Ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa MP zostały dostosowane do reżimu sanitarnego, o czym poinformował trener KS Agros Zamość sekcji podnoszenia ciężarów Andrzej Gaweł.
Zawody odbyły się bez udziału publiczności, ale można było je oglądać na żywo w Internecie.
Wśród zwycięzców na podium znalazły się utalentowane zawodniczki Agrosu.
Marek Mazur podkreślił, że podnoszenie ciężarów to sport także dla kobiet.
Andrzej Gaweł dodał, że w czasie pandemii zawodnicy mieli utrudnione treningi. Jednak do zbliżających się zawodów ciężarowcy przygotowywali się w domach.
W czasie pandemii do sekcji dołączyły dwie siostry bliźniaczki.
W ostatnim czasie zawodnicy przygotowując się do wydarzeń sportowych wzięli udział w obozie sportowym, który przez dwa miesiące odbywał się w Krasnobrodzie.
Początkowe treningi to nauka odpowiedniej techniki trzymania gryfu i przyzwyczajanie organizmu do wysiłku fizycznego.
W jakim wieku najlepiej rozpocząć przygodę z ciężarami?
Andrzej Gaweł dodał, że wbrew stereotypom podnoszenie ciężarów jest mało kontuzyjnym sportem.
Osoby, które lubią aktywność fizyczną mogą dołączyć do sekcji podnoszenia ciężarów w każdej chwili, a jaki jest koszt przynależności do klubu?
W trakcie mistrzostw dwa brązowe medale zdobyły reprezentantki Agrosu: Julia Serediuk i Ewa Kuczmaszewska. Głównym organizatorem wydarzenia był KS "Agros" Zamość.
Napisz komentarz
Komentarze