Przygotowała je dla nich Biblioteka Pedagogiczna, która – jako jedna ze stu instytucji w Polsce – zakwalifikowała się do projektu „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę”. Katarzyna Muszyńska zapytała dzieci o wrażenia po warsztatach.
Niektórzy po takich warsztatach wiążą przyszłość z informatyką.
Programowanie to nic innego, jak komunikowanie się z maszynami w sposób, który jest dla nich zrozumiały. Umiejętność programowania pozwala zrozumieć, jak działają otaczające nas technologie, by móc bardziej świadomie z nich korzystać, a być może również je tworzyć i rozwijać – podkreśliła Anna Trelińska, prowadząca warsztaty „Link do przyszłości”.
Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu zorganizowała warsztaty dzięki udziałowi w projekcie „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę. Jego celem jest zachęcenie młodych ludzi z małych miejscowości do nauki kodowania. Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy YouthSpark. Drugą szkołą, która wzięła udział w warsztatach jest Szkoła Podstawowa w Wielączy.
Napisz komentarz
Komentarze