Termin składania ofert mija 30 kwietnia. Poprzedni przetarg został unieważniony, ponieważ złożona oferta przewyższała kwotę, jaką przeznaczono na ten cel. W obecnym przetargu zakres zadania (w porównaniu do poprzedniego) został nieco zmieniony, co być może obniży koszty realizacji projektu.
Zmieniono rodzaj nawierzchni na ścieżce pieszo-rowerowej, na wszystkich odcinkach będzie to nawierzchnia bitumiczna; budowa parkingów nie obejmuje budowy parkingu P1 (parking przy strzelnicy będzie wykonany z odrębnego zamówienia); budowa oświetlenia ścieżki pieszo-rowerowej wokół zalewu obejmuje tylko te odcinki, na których zostały zaprojektowane słupy oświetlenia o wysokości 3,0 m.
Szczegółowy zakres zadania obejmuje m.in. budowę ścieżki pieszo-rowerowej z uwzględnieniem przejść dla płazów. Trasa ścieżki ma swój początek od skrzyżowania ul. Droga Męczenników Rotundy i ulicy Altanowej, dalej: - w pasie drogowym ulicy Altanowej w kierunku kanału odpływowego z zalewu - wzdłuż kanału odpływowego zalewu- wzdłuż ulicy Źródlanej w okolicach południowego skraju zalewu, poza północna linią pasa drogowego - wzdłuż południowego skraju lasu- w kierunku ulicy Lipskiej- na groblach zalewu, biegnąca w kierunku odwrotnym do ruchu wskazówek zegara, okalająca plażę- punkt końcowy ścieżki znajdzie się w sąsiedztwie ulicy Lipskiej.
Istniejący rekreacyjny zbiornik wodny zostanie połączony z zalewem rybackim, dlatego jego przestrzeń znacznie się powiększy a jakość wody poprawi się, o czym informuje dyrektor zamojskiego OSiR Mateusz Ferens.
W planach jest również m.in. budowa parkingu, nasadzenia zieleni ozdobnej, wykonanie oświetlenia wzdłuż ścieżki pieszo- rowerowej i na parkingach, a także wykonanie elementów małej architektury takich jak np. ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery, tablice: edukacyjno-przyrodnicze, informacyjne, infokioski. Powstanie pomost obserwacyjny (na trasie ścieżki pieszo-rowerowej) służący do obserwacji przyrody i podziwiania krajobrazu.
Na terenach wokół zalewu będzie utworzona remiza dla zwierząt, która będzie pełnić rolę arboretum. Remiza będzie stanowić swego rodzaju punkt obserwacyjny, a życie zwierząt dziko żyjących będzie można podglądać przez kamerę szybkoobrotową. Przy zalewie staną kontenery socjalne z szatnią, umywalnią i wc, obiekt będzie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na dachu obiektów będą zainstalowane panele fotowoltaiczne.
Projekt pn. „Zwiększenie dostępności zalewu miejskiego w Zamościu jako miejsca aktywnej rekreacji w sąsiedztwie zamojskiego zespołu staromiejskiego” jest dofinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020, Oś Priorytetowa 7 Ochrona Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego, Działanie 7.3 Turystyka przyrodnicza.
W poprzednim roku woda z zalewu została spuszczona, dlatego po ustabilizowaniu sytuacji z koronawirusem sympatycy pływania z atrakcji wodnych będą mogli skorzystać z krytej pływalni zamojskiego OSiR.
Na poniższych fotografiach zaprezentowany jest plac budowy wokół zalewu oraz widoczny jest wyremontowany parking w drodze na zamojską strzelnicę.
Napisz komentarz
Komentarze