Trenerem zamojskiego klubu jest Kamil Czochra, dla którego BJ-J jest pasją. Najczęściej zawodnikom do zdobycia czarnego pasa BJ-J potrzeba dziesięciu lat mozolnych treningów. Kamilowi Czochrze udało się osiągnąć cel w okresie pięcioletnim. Dlatego po pięciu latach studiów w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu wrócił do Zamościa, by swoje umiejętności przekazać innym.
Chcesz umieć obronić się w każdej sytuacji, czuć się pewnie i bezpiecznie? Dołącz do klubu Stronghold Zamość i zostań zawodnikiem BJ-J. W najbliższy czwartek (23.01) rusza nabór do nowych grup. Aby zapisać się na zajęcia należy przyjść na pierwszy bezpłatny trening. Rozpoczęcie zajęć zaplanowano o godz. 20.00 w sali mat zamojskiego OSiR. Do spróbowania swoich sił na macie zachęca zawodniczka klubu.
Co sprawia, że treningi są atrakcyjne?
W ciągu tygodnia na matach trenują zawodnicy, którzy mają doświadczenie z rożnymi rodzajami sztuk walk, ale także są osoby które dotychczas nigdy nie miały do czynienia z żadnym sportem. Zawodnicy klubu Stronghold to uczniowie i studenci, a także reprezentanci różnorodnych zawodów: lekarze, prawnicy, żołnierze i strażacy.
Na czym polega technika walki w BJ-J? To sport, który łączy w sobie zapasy i sumo. BJJ obejmuje walkę w stójce, zwarciu i parterze. Podstawowe dwie formuły walki w BJ-J to: walka w gi (kimonie), oraz walka no gi (bez kimona). Brazylijskie jiu-jitsu koncentruje się na walce z jednym przeciwnikiem, a celem jest przejęcie kontroli nad nim. Walka odbywa się głównie w parterze, a zawodnicy uderzenia zastępują specjalistycznymi chwytami i dźwigniami. Charakterystyczne dla BJ-J jest stosowanie tzw. gardy, a więc zawodnik leżący obejmuje stojącego lub klęczącego przeciwnika nogami. Stosuje się też tzw. dosiad, który polega na siedzeniu okrakiem na leżącym przeciwniku. Taktyka polega na sprowadzeniu przeciwnika do parteru, unieruchomieniu go i wykonaniu techniki kończącej – tzw. dźwigni. W BJJ obowiązuje podział na pasy: biały, niebieski, purpurowy, brązowy i czarny. O umiejętnościach zawodników świadczą belki umieszczone na pasach. Co zabrać na pierwsze zajęcia treningowe powiedziała zawodniczka, która w grudniu 2019 roku na Pucharze Polski w Warszawie zdobyła złoto.
Jak pod względem fizycznym przygotować się do zajęć?
BJ-J to przede wszystkim rozwój motoryczny i poczucie satysfakcji, która wynika z dużej wiedzy i umiejętności zdobytych na macie. Ta sztuka walki rozwija przede wszystkim cierpliwość, wytrwałość, a także wiarę we własne siły.
Wszystkie osoby zainteresowane trenowaniem BJ-J zapraszamy w najbliższy czwartek (23.01) na bezpłatny trening. Wystarczą jedynie dobre chęci , a szczegóły na temat zajęć dostępne są pod numerem tel. 791 792 979.
Napisz komentarz
Komentarze