Śpiewali kolędy i oglądali przedstawienia scen biblijnych związanych z narodzeniem Jezusa. W postaci Maryi i Józefa wcielili się Anna i Sebastian Telenga. Tę zaszczytną rolę pełnili już po raz trzeci.
Obecny rok jest wyjątkowy, co podkreśla Małgorzata Bzówka, Zastępca Prezydenta Miasta Zamość.
Królowie wędrując do Bożego Dzieciątka wzięli ze sobą dary: złoto, kadzidło i mirrę. Jeden z nich podzielił się z nami swoimi wrażeniami.
Małgorzata Farion, prezes Stowarzyszenia Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu podsumowała tegoroczną edycję tego wyjątkowego wydarzenia.
6 stycznia Kościół katolicki i chrześcijanie innych wyznań obchodzą uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie nazywaną "Trzech Króli". Jest to jedno z najstarszych świąt chrześcijańskich. Od III wieku obchodzono je już na Wschodzie, a pod koniec IV stulecia przyjął je Zachód. Objawienie, nazywane z greckiego - Epifanią, przypomina wiernym, że Bóg objawił się także poganom, którzy mają swoje miejsce w historii zbawienia.
Tego dnia ulicami polskich miast przechodzą Orszaki Trzech Króli. Są to publiczne jasełka, w których często biorą udział całe rodziny, dając wyraz przywiązania do życia zgodnego z zasadami wiary i wartościami chrześcijańskimi. W programie jest wspólne kolędowanie i wystawianie scen związanych z Bożym Narodzeniem.
Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawowali: ordynariusz diecezji zamojsko-lubaczowskiej bp Marian Rojek, Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk oraz Wójt Gminy Zamość Ryszard Gliwiński.
Napisz komentarz
Komentarze