Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 25 listopada 2024 10:50
Reklama

CLIP Intermodal Sp. z o. o. w Porozumieniu OTPiCLEŚ-W

Podpisanie Porozumienia o współpracy Operatorów Terminali Przeładunkowych i Centrów Logistycznych Europy Środkowo – Wschodniej z nowym członkiem CLIP Intermodal Sp. z o. o.
CLIP Intermodal Sp. z o. o. w Porozumieniu OTPiCLEŚ-W

Autor: Łukasz Kot

W 2018 r. PKP S.A. wraz z kilkoma podmiotami działającymi na rynku TSL (Transport, Spedycja, Logistyka) zainicjowały powstanie inicjatywy Porozumienia o współpracy Operatorów Terminali Przeładunkowych i Centrów Logistycznych Europy Środkowo – Wschodniej. Otworzyło ono przed jego uczestnikami możliwości wzajemnej wielopłaszczyznowej współpracy, pozyskiwanie nowych kompetencji, możliwość szerokiej wymiany wiedzy i doświadczeń na dynamicznie rozwijającym się rynku TSL. Obecnie w Porozumieniu działa już dziewiętnaście podmiotów: Advanced World Transport a.s., BCT – Bałtycki Terminal Kontenerowy Sp. z o.o., Euroterminal Sławków Sp. z o.o., Koleje Litewskie (AB LG CARGO); Logit T.J. Kowalewski i Wspólnicy Sp. j., PKP Cargo Centrum Logistyczne Małaszewicze Sp. z o.o., PKP Cargo Terminale Sp. z o.o., PKP Cargo Connect Sp. z o.o., Polskie Koleje Państwowe S.A., Spedycja Polska SPEDCONT Sp. z o.o.; Śląskie Centrum Logistyki S.A., Terminale Przeładunkowe Sławków – Medyka Sp. z o.o., Wielkopolskie Centrum Logistyczne Konin – Stare Miasto S.A., Zarząd Portu Morskiego Elbląg Sp. z o.o., Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A., Zarząd Portu Morskiego Kołobrzeg Sp. z o.o., Zarząd Portu Morskiego Police Sp. z o.o., Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. Do Porozumienia należy także PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa Sp. z o.o. Mówi Zbigniew Tracichleb. Prezes Zarządu PKP LHS Sp. z o.o.

POSŁUCHAJ

W dniu 15.11.2019 r. nowym członkiem porozumienia została firma CLIP Intermodal Sp. z o.o. jest to już dwudziesty podmiot angażujący się we wspólne projekty biznesowe, oferując komplementarne usługi logistyczne i wspierając rozwój klientów oraz zapewniając rozwiązania przyjazne dla środowiska naturalnego.

POSŁUCHAJ

Wizją docelową Porozumienia jest kreowanie, na bazie potencjału swoich przedsiębiorstw oraz sektora transportu kolejowego, spedycji i logistyki na terenie Polski i sąsiadujących krajów, platformy/sieci logistycznej jako układu podmiotów tworzących zintegrowany system logistyczny, rozpoznawalny w całej Europie.

POSŁUCHAJ

Porozumienie otwiera przed jego uczestnikami możliwości wzajemnej, wielopłaszczyznowej współpracy, możliwość angażowania się we wspólne projekty biznesowe, jak również szerokiej wymiany wiedzy i doświadczeń na dynamicznie rozwijającym się rynku TSL. Porozumienie ma być wspólnym „głosem” i partnerską współpracą, wspierając rozwój transportu intermodalnego czy logistycznych łańcuchów dostaw. Sygnatariusze Porozumienia planują współdziałać na rzecz rozwoju kompetencji i wdrażania w swoich przedsiębiorstwach najnowszych technik w procesach logistycznych. Zakładana jest wzajemna promocja podmiotów wśród klientów usług logistycznych krajowych i zagranicznych. Nasze wspólne działania już teraz przynoszą wymierne korzyści zarówno dla uczestników Porozumienia, jak i dla klientów usług logistycznych.

O komentarz do wydarzenia poprosiliśmy obecnych na spotkaniu: p. Sylwię Cieślak-Wik dyrektor CUPT, p. Stefana Jareckiego z Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju oraz p. Krzysztofa Jaworskiego z Ministerstwa Infrastruktury.

POSŁUCHAJ

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze