Ideą Festiwalu niezmiennie jest popularyzacja wartościowych opracowań wokalnych i muzycznych o charakterze religijnym, prezentacja umiejętności i artystycznego dorobku solistów i zespołów oraz ożywienie religijnego ruchu artystycznego. Dyrektor Festiwalu, ks. Marek Kuśmierczyk w rozmowie wyjaśniał, jak wyglądały początki przedsięwzięcia:
Festiwal rozpoczął się Mszą św. w kościele pw. św. Jerzego w Biłgoraju, której przewodniczył ks. bp. Jan Śrutwa. W rozmowie przyznał on, że Festiwal jest piękną inicjatywą i życzył, aby trwał przez kolejne lata:
Następnie na scenie rozpoczęła się część koncertowa. Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpiły zespoły takie jak Zespół La Pallotina z Warszawy, hip-hopowy zespół chrześcijański ‘Muode Koty’ oraz Let Him Run - polski zespół grający muzykę chrześcijańską z gatunku ‘praise&worship’. Wystąpiła również s. Julita Zawadzka ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny z Białegostoku:
Na zakończenie festiwalu odbył się koncert uwielbienia prowadzony przez ks. Andrzeja Wąska i zespół ‘Aniołki’ z Obszy. W trakcie festiwalu występom towarzyszyło stu tancerzy składających się z chętnych wolontariuszy. Jedną z nich jest Aleksandra Chutkowska, która wyjaśniała, na czym polega rola młodych w organizacji Festiwalu:
Organizatorami festiwalu byli Komitet Organizacyjny SOLI DEO, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży ‘Nadzieja’ i ‘Serce’ oraz Miasta w Biłgoraju, Starostwo Powiatu Biłgorajskiego, Urząd Gminy w Biłgoraju i Biłgorajskie Centrum Kultury. Patronat duchowy nad festiwalem objął pasterz naszej diecezji bp Marian Rojek, zaś patronat medialny sprawowało Katolickie Radio Zamość.
Napisz komentarz
Komentarze