Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 28 kwietnia 2025 14:21
Reklama naNOVO

XV Turniej Wsi w Okrągłym

‘Czar par’ – pod tym hasłem odbył się (02.06) w miejscowości Okrągłe jubileuszowy XV Turniej Wsi.
XV Turniej Wsi w Okrągłym

Turniej składa się z dwóch części. Oprócz wesołej i kolorowej parady drużyn oraz barwnych, ciekawych strojów, miejscowości walczą ze sobą także w turnieju sportowym oraz w konkursie kulinarnym  na stoisko z najsmaczniejszymi potrawami tradycyjnej kuchni biłgorajskiej, które oceniają dwie niezależne od siebie komisje. W tegorocznym Turnieju Wsi wzięło udział 7 sołectw: z Ciosmów, Dąbrowicy, Dereźni Solskiej i Dereźni Zagrody, z Gromady, Korczowa i Okrągłego.

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju, Celina Skromak wyjaśniła, jaki jest główny cel Turnieju:

POSŁUCHAJ

Helena Szado-Oleksak ze Stowarzyszenia ‘Dąb’ w Ciosmach tłumaczyła, dlaczego co roku można ich spotkać na turnieju wsi i co tym razem zaprezentowali:

POSŁUCHAJ

O swoich motywacjach do wzięcia udziału w turnieju mówiła przedstawicielka Gromady, Agnieszka Dąbek:

POSŁUCHAJ

Turniej to okazja nie tylko do integracji, ale i do rozwoju talentów – tłumaczyła sołtys wsi Okrągłe, Krystyna Różańska:

POSŁUCHAJ

W rozmowie Wójt Gminy Biłgoraj, Wiesław Różyński dziękował wszystkim drużynom, które w tym roku stanęły do rywalizacji:

POSŁUCHAJ

Słowa uznania dla wszystkich zaangażowanych w zorganizowanie wydarzenia wyrażała poseł Agata Borowiec:

POSŁUCHAJ

Podczas turnieju wsi zbierane były również fundusze na leczenie Mateusza Feręca - pięcioletniego chłopca z Biłgoraja, który ma przed sobą operację serca i przeszczep komórek macierzystych. Dlatego też mieszkańcy Gminy Biłgoraj zorganizowali zbiórkę oraz kiermasz ciast i maskotek na ten cel.

Ponadto na wszystkich uczestników imprezy czekał koncert znanego polskiego artysty Janusza Laskowskiego, zabawa z DJ Nielo, zaś na zakończenie do tańca zagrał zespół Miglanc.

Organizatorem wydarzenia był Wójt Gminy Biłgoraj, Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju oraz Rada Sołecka wsi Okrągłe.

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Niech Bóg błogosławi księdzu Pawłowi za często wypowiadane słowa na zakończenie mszy;, módlmy się za tych,którzy prosili Nas o modlitwę,którym modlitwę jesteśmy winni i którzy tej modlitwy teraz bardzo potrzebują . Nie jestem z tej parafii ,ale czasem bywam albo oglądam i bardzo jestem wdzięczna.I księdzu proboszczowi za wrażliwość na chorych.Niech dobry Bóg wynagrodzi.Data dodania komentarza: 20.04.2025, 19:29Źródło komentarza: Wielka Sobota - cisza, która prowadzi do światłaAutor komentarza: DiscoManiakTreść komentarza: Bardzo brakuje mi tej szkoły. Ciepła i przytulna...Data dodania komentarza: 18.04.2025, 21:04Źródło komentarza: Wieczornica w Hucie TarnawackiejAutor komentarza: WJRTreść komentarza: Z okazji ustanowienia Kapłaństwa życzymy wielu łask Bożych i siły Ducha Świętego w posłudze! 🙏 "Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i aby wasz owoc trwał.” Wspólnota w Jego rękuData dodania komentarza: 17.04.2025, 22:35Źródło komentarza: Msza Krzyżma w zamojskiej KatedrzeAutor komentarza: TomaszTreść komentarza: Bardzo piękna i wzruszająca inscenizacja Misterium Męki Pańskiej przygotowane przez Stowarzyszenie Moje NowosiółkiData dodania komentarza: 17.04.2025, 11:14Źródło komentarza: Misterium Męki Pańskiej w TelatynieAutor komentarza: AKTreść komentarza: Gratulacje Angelika !!!!Data dodania komentarza: 15.04.2025, 10:58Źródło komentarza: Biłgoraj. Świąteczny stół w ZSZiOAutor komentarza: MariuszTreść komentarza: Bardzo fajna inicjatywa w tamtym roku skorzystałem tak że i w tym roku tak zrobię.Data dodania komentarza: 14.04.2025, 13:43Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne "ostatniej szansy" 2025. Dzień III