Jak zawsze dopisały atmosfera i piękna jak na zimową porę roku pogoda. Wszyscy zawodnicy spotkali się w najbardziej wąwozowym terenie w Polsce z metą w Szczebrzeszynie. Trasa była trudna, a niekiedy ekstremalna, bo wymagała od zawodników przełamania bariery lęku wysokości i pokonania licznych stromych zbiegów i wzniesień. Głównie trasa poprowadziła przez wąwozy i leśne dukty, które pokryte były lodem, śniegiem i błotem. Ilu zawodników wystartowało w biegu i jak wyglądało przygotowanie trasy pod względem organizacyjnym?
Co zdaniem organizatora było największym wyzwaniem dla zawodników na trasie?
Biegi ultra to zawody długodystansowe. W tym roku dla zawodników przygotowano cztery dystanse na: 9, 18 i 28 kilometrów oraz dystans ultra, który polegał na pokonaniu pętli wielokrotnie w określonym czasie. Na dystansie dziewięciu kilometrów udział wzięła zawodniczka z Sitańca, która uczestniczyła już w dwóch poprzednich letnich edycjach cyklu "Tour De Zbój" w Krasnobrodzie i Zwierzyńcu.
Co na wąwozowej trasie było dla zawodniczki najtrudniejsze?
Letnia i zimowa edycja „UltraRoztocza” i „Zimowego Roztocza", które odbywają się na naszych terenach to dwa różne biegi, różniące się przede wszystkim zmiennymi warunkami pogodowymi i ukształtowaniem terenu. Katarzyna Kulik udzieliła wskazówek jak biegacze powinni przegotować się do tego typu biegów.
Pierwszy na linię mety na dystansie 20 kilometrów dobiegł 28 -letni zawodnik z Chełma.
Tomasz Lipiński zdradził do jakiego kolejnego biegu obecnie się przygotowuje.
Zawodnik przyznał, że biegi ultra przyjdą z czasem.
Zwycięzcą na dystansie 30 kilometrów okazał się biegacz, któremu tereny Roztocza nie są obce.
"Zimowe Roztocze” zostało zorganizowane w najbardziej wąwozowym terenie w Polsce, co potwierdził zawodnik.
Trasa biegu była trudna ze względu na leżące na drodze gałęzie i ukryte pod liśćmi kamienie. Rober Wróblewski udzielił rad jak biegacze powinni przygotować się do tego typu zawodów.
Michał Gąsiorski dodał, że kolejnym biegiem z cyklu "Tour De Zbój" będzie znany wszystkim sympatykom biegów górskich „Zimowy Janosik”.
Michał Gąsiorski dodał, że kolejnym biegiem organizowanym na naszym malowniczym Roztoczu będzie letnie „UltraRoztocze”, które zaplanowano w dn. 13-15 maja w Józefowie.
Jak zawsze na trasie zawodnicy mogą liczyć na napoje regeneracyjne, słodkości i ciepłe posiłki, a na mecie na gorącą herbatę i pyszną grochówkę. Jednak największą radością dla każdego zawodnika był okazały medal, zwieńczający przygotowania do biegu.
Wyniki kliknij
Zapisy na „Zimowy Janosik”, 21-22 stycznika kliknij
Zapisy na letnie „UltraRoztocze”. 13-15 maja kliknij
Napisz komentarz
Komentarze